Aktualności / Gry literackie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie

W listopadzie br. uczniowie klasy: 6a i 6c oraz 7a i 7c uczestniczyli w grach literackich w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie przy ul. Rajskiej 1. Wspólna zabawa podczas rozwiązywania zadań była świetną formą poszerzania wiedzy i umiejętności m.in. z zakresu znajomości lektur szkolnych.

Uczniowie klasy 6a i 6c uczestniczyli w Bibliowyprawie Trurla i Klapaucjusza. Podczas gry literackiej uczestnicy podzieleni na grupy wędrowali z bohaterami “Bajek robotów” i “Cyberiady” Trurlem i Klapaucjuszem po nieznanym świecie biblioteki. Odwiedzając kolejne wypożyczalnie i czytelnie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, jak na kosmicznych odkrywców przystało, wykonywali przeróżne zadania ułatwiające podróż, m.in.: wyliczali części potrzebne do uruchomienia bibliostatku, zatykali dziury w pojeździe kosmicznym lemołatami, budowali wieżę Lema i tworzyli mini robosłownik.

Natomiast uczniowie klasy 7a i 7c wzięli udział w Potyczkach Fredrowskch. W trakcie gry bibliotecznej, przybliżającej twórczość i postać Aleksandra Fredry, uczestnicy podzieleni na grupy podejmowali kolejne zadania, m.in.: pisali list do Wacława, rozwiązywali matematyczne łamigłówki fredrowskie, rozpoznawali ordery, które otrzymał komediopisarz i czytali jego Bajki. Dodatkowym atutem gry było poznanie biblioteki i zasad jej działania. Uczniowie zwiedzali wypożyczalnie i czytelnie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, uczyli się samodzielnie odnajdywać książki oraz sprawdzali swoje umiejętności w zakresie wyszukiwania informacji, a także pracy z tekstem.

Przed nami – kolejne spotkania w Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie!

Skip to content