Aktualności / Klasa 3a w Teatrze Ludowym

Któż nie zna baśni Andersena?chyba wszyscy. Pokolenie naszych babć, rodziców i my sami chętnie po nie sięgamy. Są wspaniałą skarbnicą życiowych mądrości. Uczą empatii, tolerancji, poczucia własnej wartości, dążenia do obranego celu pomimo przeciwnosci, pozytywnego myślenia, uczą jak ważna w życiu człowieka jest przyjaźń i miłość. Jedną z popularniejszych baśni Andersena jest ,,Królowa Śniegu,,-opowiadająca o przyjaźni Gerdy i Kaja i o sile przyjaźni, miłości, która wyklucza egoizm, potrafi przezwyciężyć przeszkody, by wyrwać ze szpinak zła osobę bliska sercu.
W piątek 1 grudnia klasa 3a miała okazję obejrzeć piękne przedstawienie na podstawie tej baśni. Wybrali się na nie do Teatru Ludowego. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem dekoracji i gry aktorskiej.

Skip to content