Aktualności / Uczniowie klasy 1a w Muzeum Krakowskiej Huty Szkła

W piątek, 15 marca klasa 1 A zwiedziła Muzeum Krakowskiej Huty Szkła i wzięła udział w warsztatach. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, na czym polega produkcja szkła, jak trudny i długotrwały jest to proces. Miały też możliwość obserwowania jak kształtuje się figurki szklane: kotka i ptaszka z rozgrzanego szkła, a następnie ostudza. W Muzeum podziwiały wiele pięknych eksponatów, miały też możliwość oglądania w jakich dziedzinach wykorzystuje się szkło, jak bardzo jest ono przydatne. Patrzyły np. przez mikroskop na motyle, łapały tęczę na ścianie tworząca się pod wpływem światła z latarki przepuszczanego przez szklane soczewki. Wszystko bardzo było ciekawe. Wycieczka do Krakowskiej Huty Szkła zachwyciła wszystkich.

Skip to content